Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej i Ślubowania klas pierwszych.

W piątek 12 października 2018 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Świątkach odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej i Ślubowania Pierwszoklasistów. Uroczystość uświetnili swoim przybyciem zaproszeni goście: Wójt Gminy Świątki Sławomir Kowalczyk, rodzice, dziadkowie, nauczyciele, uczniowie klas starszych i przedszkolaki.

Wójt Gminy Świątki Sławomir Kowalczyk życzył pierwszoklasistom aby bawiły się nauką i zdobytą wiedzę wykorzystywały w dalszym życiu. Po uroczystym wkroczeniu pocztu sztandarowego uczniowie klas pierwszych wspierani przez swoje wychowawczynie p. Mariolę Zawisza i p. Sylwię Wal – Mięszała zaprezentowali program artystyczny.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Symbolicznym ołówkiem aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor szkoły – Agnieszka Miąsko. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Świątkach.

W drugiej części apelu Pani Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Agnieszka Miąsko skierowała podziękowania i życzenia do nauczycieli oraz pracowników obsługi z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

O swoich starszych kolegach i koleżankach nie zapomniały przedszkolaki, które przybyły na uroczystość ślubowania. Apel zakończył się wręczeniem upominków dla nowych uczniów przez Wójta Gminy Świątki Sławomira Kowalczyka. Upominki pierwszakom wręczyły także przedszkolaki oraz starsi koledzy.