Uroczyste otwarcie nowego placu zabaw w Świątkach.

W dniu 4 września 2018 r. w Parku Wiejskim w Świątkach odbyło się uroczyste otwarcie nowego placu zabaw dla dzieci oraz siłowni zewnętrznej. Symbolicznego przecięcia wstęgi w towarzystwie miejscowych dzieci i mieszkańców dokonał Wójt Gminy Świątki Sławomir Kowalczyk oraz Przewodniczący Rady Gminy Tomasz Szewczyk. Autorem projektu jest Wójt Gminy Świątki Sławomir Kowalczyk. Inwestycja współfinansowana jest ze środków zewnętrznych na którą Gmina Świątki uzyskała dofinansowanie w kwocie 183 908,00 zł z Urzędu Marszałkowskiego za pośrednictwem LGD Stowarzyszenie Kraina Drwęcy i Pasłęki w Łukcie z programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 204-2020. Całkowity koszt zadania wynosi 289 028,23 zł.

To pierwsza część inwestycji zrealizowana w ramach projektu „Budowa ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej połączona z edukacją w zakresie świadomości ekologicznej, historycznej i kulturowej regionu.” Kolejnym elementem projektu jest nowoczesna i modułowa scena mobilna oraz monitoring wizyjny w Parku Wiejskim.

Dla dzieci dostępne są między innymi urządzenia takie jak: trampolina naziemna, ślizgawka podwójna duża z zjeżdżalnią tubową i zjeżdżalnią standardową, karuzela, konik na sprężynie czy gadające kwiatki. Dla młodzieży oraz osób starszych zamontowane zostały urządzenia rowerek, wioślarz, zestaw do ćwiczeń zewnętrznych jak również stoliki szachowe. Zamontowane zostały również ławki i śmietniki.

Lato jeszcze trwa i plac zabaw na pewno będzie oblegany nie tylko przez miejscowe dzieci, ale także przez te z okolicznych miejscowości, gdzie mogą aktywnie i bezpiecznie spędzić wolny czas nie tylko z rówieśnikami ale także z rodzicami lub dziadkami.